čistenie fasády a úspora energie

Čistá fasáda sporí peniaze. Aký vplyv má čistá fasáda na úsporu energie.

Starostlivosť o svoj domov nie je len o estetických aspektoch. Je to aj o úspore energie a financií. Jedným z kľúčových faktorov, ktoré ovplyvňujú energetickú efektívnosť vášho domu, je aj stav jeho fasády. Čistá fasáda je nie len príjemná na pohľad, ale má aj významný vplyv na úsporu energie. Prečítajte si, prečo je dôležité udržiavať svoju fasádu v čistote a ako môže pomôcť výrazne ušetriť peniaze vo vašej peňaženke.

čistenie fasády úspora enegie

Význam čistej fasády

Fasáda je tvárou vášho domu. Je to prvý dojem, ktorý zanecháte na návštevníkoch, a zároveň chráni vnútro domu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Ak je fasáda zanedbaná a znečistená, môže to mať vážne dôsledky na energetickú účinnosť a celkový vzhľad vášho domu.

Vplyv na úsporu energie

Izolácia a tepelný komfort

Fasáda domu nie je len povrchovou vrstvou, ktorá chráni budovu pred poveternostnými vplyvmi, ale má aj významný vplyv na tepelný komfort vo vnútri domu. Pričom čistá fasáda môže prispieť k zlepšeniu tepelnej izolácie domu. Znečistená fasáda môže absorbovať viac slnečného žiarenia a tepla, čo vedie k vyšším teplotám vnútri domu. Výsledkom je potreba intenzívnejšieho chladenia v letných mesiacoch a vykurovania v zimných mesiacoch, čo zvyšuje spotrebu energie a náklady na energie.

Znižuje vlhkosť

Čistá fasáda bráni vnikaniu vlhkosti do domu. Vlhkosť môže spôsobiť problémy s plesňami a hubami, čo môže viesť k zdravotným problémom a dodatočným nákladom na opravy. Správnym a odborným čistením fasády, docielime efektívne zníženie celkovej vlhkosti domu a ochránenie zdravia.

Odraz slnečného žiarenia

Svietiace slnko na znečistenej fasáde môže absorbovať teplo a prenášať ho do domu, čo zvyšuje teplotu vnútri domu a jeho náklady na chladenie. Čistá fasáda dokáže odraziť viac slnečného žiarenia, čím sa dom udržuje chladnejší.

Vplyv nečistôt a rastlín

Okrem tepelného efektu môže špinavá fasáda taktiež prilákať rastliny a mikroorganizmy, ako je mach a plesne. Tieto organizmy môžu preniknúť do štruktúry fasády a vytvárať trhliny a škody. Okrem toho môžu rastliny a nečistoty na fasáde zadržiavať vlhkosť, čo môže viesť k vzniku plesní a hniloby. Všetky tieto faktory môžu mať za následok pokles účinnosti fasády pri izolácii a tým aj zvýšenú spotrebu energie na klimatizáciu alebo vykurovanie.

Benefity čistej fasády v číslach

Vedzte, že pravidelným čistením vašej fasády môžete ušetriť nemalé množstvo peňazí. Ak sa rozhodujete pre premaľovanie fasády bude vás stáť o 70% viac, než profesionálne čistenie fasády. Pre predstavu, koľko potom môže stáť kompletná rekonštrukcia? Preto odporúčame investovať do pravidelnej starostlivosti a vyhnutiu sa zbytočne vysokým výdavkom na maľovanie či rekonštrukciu vašej fasády. Ďalším zaujímavým faktom je zistenie, kde podľa US Department of Energy môže efektívna fasáda viesť k ročnej úspore energie až do výšky 25 % ročných nákladov na kúrenie a chladenie.

Nenechajte preto nič na náhodu a objednajte si našu službu profesionálneho čistenia fasád. Vašu fasádu skontrolujeme a prinavrátime jej zdravý vzhľad a čistotu.

Profesionálne čistenie fasád vám šetrí peniaze

Čistá fasáda teda nie je len estetickou záležitosťou, ale aj dôležitým faktorom pri úspore energie a financií. Udržiavaním svojej fasády v dobrej kondícii môžete zlepšiť tepelnú izoláciu vášho domu a znížiť svoje energetické náklady o výraznú finančnú čiastku. 

Rovnako dôležité je to, že udržiavaním fasády v čistote predĺžite jej životnosť a predídete drahým opravám v budúcnosti. Nezabudnite pravidelne monitorovať stav svojej fasády a v prípade potreby ju vyčistiť alebo opraviť. Vaša peňaženka vám za to poďakuje.

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
čistenie exteriérov Novinky

Letné čistenie exteriérov domov – Praktické rady a tipy

Pustite sa do letného čistenia exteriéru vášho domu ešte dnes! Pre viac praktických rád a tipov navštívte našu webovú stránku alebo nás kontaktujte pre odborné ...
Celý článok
Novinky

Úvod do údržby exteriérových ploch rodinných domov

Pravidelná údržba nielenže zlepšuje vizuálny vzhľad vášho domova, ale zvyšuje aj jeho bezpečnosť a predlžuje životnosť materiálov. Dúfame, že naše tipy vám pomôžu udržiavať vaše ...
Celý článok
Cistenie strechy a Čistenie striech NovinkyRady a Tipy

Údržba a čistenie striech – Všetko, čo potrebujete vedieť

Strecha je jedným z najdôležitejších prvkov každého domu, ktorý chráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a zároveň dotvára jeho celkový estetický vzhľad. Aby si však strecha ...
Celý článok
čistenie fasády a úspora energie NovinkyTOP

Čistá fasáda sporí peniaze. Aký vplyv má čistá fasáda na úsporu energie.

Starostlivosť o svoj domov nie je len o estetických aspektoch. Je to aj o úspore energie a financií. Jedným z kľúčových faktorov, ktoré ovplyvňujú energetickú ...
Celý článok
Návrat hore

Máte otázky?
Zanechajte nám správu.

Máte otázky? Napíšte nám. Štandardne odpovedáme v pracovné dni do 24 hodín. 

Kontaktovať nás môžete aj na čísle 0944 240 136 alebo emailom na adrese info@domat-exteriery.sk.

Kontaktný formulár