Profesionálne čistenie strechy, DOMAT exteriéry

Vyplatí sa investícia do profesionálneho čistenia strechy? Zaručte si dlhovekosť a bezpečnosť vášho domu.

Strecha je jedným z najdôležitejších a najviac zanedbávaných častí domu. Investícia do profesionálneho čistenia strechy sa vám v dlhodobom horizonte vráti. Často si uvedomíme jej význam až vtedy, keď začneme pociťovať problémy s prenikaním vody, únikom tepla alebo dokonca poškodením konštrukcie. Je však potrebné si uvedomiť, že starostlivosť o strechu a jej pravidelné čistenie nie sú len estetickou záležitosťou, ale majú významný vplyv na dlhovekosť, bezpečnosť a hodnotu vášho domu.

Profesionálne čistenie strechy

Prečo je dôležité starať sa o strechu?

Strecha je prvou líniou obrany vášho domu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ako sú prudké dažde, sneh, vietor a slnečné žiarenie. Jej úlohou je chrániť vnútorné prostredie pred prenikaním vody a vlhkosti, čo môže spôsobiť závažné škody na štruktúre domu a zdraví jeho obyvateľov.

Pravidelné čistenie strechy je nevyhnutné pre zachovanie jej integrity a účinnosti. V priebehu času sa na streche hromadia rôzne nečistoty, ako lístie, prach, znečistenie z ovzdušia a dokonca aj plesne a machy. Ak tieto nečistoty nie sú dôkladne odstránené, môžu neskôr spôsobiť vážne problémy.

Aké negatíva prinesie zanedbané čistenie strechy?

  1. Zničenie strešného materiálu: Ak nečistoty zostanú dlhodobo na streche, môžu spôsobiť poškodenie strešných materiálov. Napríklad mokré lístie a iné organické materiály začnú hniť a sú tak priaznivým prostredím pre rast plesní a machov. Tieto rastliny môžu preniknúť do strešných materiálov a poškodiť ich, čo vedie k prepúšťaniu vody a ďalším problémom.
  2. Zhoršenie odvodnenia: Nečistoty, ako sú lístie a prach, môžu blokovať odvodňovacie systémy na streche, ako sú žľaby a korytá. To vedie k narušeniu toku vody počas dažďa, kumuluje na streche vodu a upcháva odtokový systém.
  3. Vytvorenie škodlivých mikroorganizmov: Plesne a machy sú častými spoločníkmi zanedbaných striech. Okrem toho, že kazia vzhľad domu, môžu byť aj nebezpečné pre zdravie obyvateľov. Spóry týchto mikroorganizmov sa môžu šíriť do vzduchu a spôsobiť dýchacie problémy a alergie.
Plesne a nečistoty na strešnej krytine

Čistenie strechy ako riešenie

Aby ste predišli týmto problémom a zabezpečili dlhovekosť a bezpečnosť vášho domova, je nevyhnutné strechu pravidelne čistiť. Naša spoločnosť ponúka profesionálne služby čistenia strechy pre rôzne typy budov vrátane rodinných domov, bytových domov a polyfunkčných objektov.

Pri čistení strechy sa spoliehame na moderné technológie a vybavenie, ktoré nám umožňujú dosahovať vynikajúce výsledky. Okrem strešných rebríkov, plošín a lanovej techniky používame vysokotlakové čističe a AIRLESS technológiu, ktoré nám umožňujú účinne odstrániť všetky nečistoty a rastliny zo strechy. Strechy čistíme a farbíme profesionálnou švédskou chémiou HAGMANS NORDIC AB, ktorá je šetrná k životnému prostrediu a zároveň účinne odstraňuje nečistoty a rastliny zo strešného materiálu. Tieto pokročilé metódy nám umožňujú dosiahnuť dokonalé výsledky bez poškodenia strešnej krytiny.

Naši vyškolení pracovníci sú držiteľmi preukazu na prácu vo výškach podľa zákona č. 124/2006 Z.z., čo znamená, že majú potrebné znalosti a skúsenosti na vykonávanie práce na streche bezpečne a efektívne.

Investícia do profesionálneho čistenia strechy

Profesionálne čistenie strechy výrazne predlžuje jej životnosť a ušetrí vám vysoké náklady na opravy alebo výmenu krytiny.

Je dôležité si uvedomiť, že profesionálne čistenie strechy výrazne predlžuje jej životnosť. Pravidelné odstraňovanie nečistôt, plesní a machov zabraňuje ich negatívnemu vplyvu na strešný materiál. Tým sa minimalizuje riziko poškodenia a predčasného opotrebovania, čo môže viesť k potrebe drahých opráv alebo dokonca výmeny celej strešnej krytiny. Investícia do profesionálneho čistenia strechy sa tak v dlhodobom horizonte vypláca a šetrí vám finančné prostriedky.

Neváhajte a zabezpečte si dlhovekosť a bezpečnosť vášho domu. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky a dohodnite si čas na profesionálne čistenie vašej strechy. Naši odborníci sa postarajú o váš dom s precíznosťou a starostlivosťou, čím vám poskytnú pocit pokoja a dôvery v stav vášho domova. Vaša strecha vám za to bude vďačná.

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
Cistenie strechy a Čistenie striech NovinkyRady a Tipy

Údržba a čistenie striech – Všetko, čo potrebujete vedieť

Strecha je jedným z najdôležitejších prvkov každého domu, ktorý chráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a zároveň dotvára jeho celkový estetický vzhľad. Aby si však strecha ...
Celý článok
čistenie fasády a úspora energie NovinkyTOP

Čistá fasáda sporí peniaze. Aký vplyv má čistá fasáda na úsporu energie.

Starostlivosť o svoj domov nie je len o estetických aspektoch. Je to aj o úspore energie a financií. Jedným z kľúčových faktorov, ktoré ovplyvňujú energetickú ...
Celý článok
mach na streche NovinkyTOP

Môže mach zničiť strešnú krytinu? Ako vyčistiť strešnú krytinu od machu v 5 krokoch.

S kúpou rodinného domu, či priemyselnej budovy prichádza taktiež aj určitá zodpovednosť a starostlivosť o jej vzhľad. Pri starostlivosti o exteriér budovy je dôležité myslieť ...
Celý článok
údržba strešnej krytiny NovinkyTOP

Prinášame vám 5 tipov ako na predĺženie životnosti strechy

Vaša strecha je jedným z najdôležitejších komponentov vášho domova. Je to ona, ktorá chráni váš dom pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a poskytuje útočisko pred dažďom, ...
Celý článok
Návrat hore

Máte otázky?
Zanechajte nám správu.

Máte otázky? Napíšte nám. Štandardne odpovedáme v pracovné dni do 24 hodín. 

Kontaktovať nás môžete aj na čísle 0944 240 136 alebo emailom na adrese info@domat-exteriery.sk.

Kontaktný formulár